God fortsättning alla fotoentusiaster!

Vi börjar året med månadsmöte torsdag den 13 januari där vår klubbmedlem Suz Viktorsson visar bilder. Se inbjudan. Varmt välkomna digitalt! Medlemmar har fått mail om information, har du ingen inbjudan i Teams skriver du ett mail till info@varbergsfotoklubb.se.

Vill även passa på att påminna om inlämning till tävlingen RIFO. Se inbjudan till RIFO.
Påsiktsbilderna ska vara inlämnade till klubblokalen senast tisdag 25 januari.
Digitala bilder skickas in senast 24 januari, direkt till RIFO. Man måste ha ett konto. Som medlem har du har fått ett mail med en länk till skapande av användarkonto. Hör av dig till tävlingskommittén om det finns oklarheter.

Tävlingskommittén kommer dessutom gå igenom regler inför RIFO på tisdagen 11 eller 18 januari via Teams-möte. Missa inte det.

VFKs-månadsmöte-jan-22

Fotograf till inlägget är Suz Viktorsson

Dela gärna: